Our product range includes a wide range of vivanta corian acrylic solid surface vs09, durasein corian, acrylic solid surface corian designer 3d mandir, customize design solid surface temple, white corian solid surface temple and corian solid surface temple with drawer.
₹ 350 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 6 mm |
| Material | Acrylic |
| Color | White |
| Usage/Application | Reception Desks |
| Size | 2.5 feet x 8 feet |
| Surface Finish | Semi-Gloss |
| Textured/Pattern | Plain |
₹ 300 / sq ft Get Latest Price
| Thickness | 6 mm |
| Material | Acrylic |
| Color | White |
| Usage/Application | Reception Desks |
| Size | 2.5 feet x 8 feet |
| Surface Finish | Matte |
| Textured/Pattern | Plain |
Durasein acrylic solid surface DM1005 Gleciar whait
₹ 1200 / sq ft Get Latest Price
| Material | Corian |
| Width | 1201-1500 mm (4-5 ft) |
| Height | 1201-1500 mm |
| Depth | 601-750 mm (2-2.5 ft) |
| Religious Motif | Swastik, Om, Ganesha |
Minimum order quantity: 10 sq ft
Nidhi Corian Acrylic Solid Surface seems to be a company providing various types of Corian acrylic solid surface sheets. Here are some key points about their product offerings �:
₹ 1200 / sq ft Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 sq ft
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Dharmraj Gupta (Proprietor)
Nidhi Corian Acrylic Solid Surface
Ground Floor, A 04, G1, Wadala Truck Terminal Road, Wadala Truck Terminal, Bgta Godavari Premises, Cooperative Society
Antop Hill, Mumbai - 400037, Maharashtra, India