We are a leading Manufacturer of evo surface corian, lg hi macs acrylic solid surface, solid surface corian installation service, acrylic solid surface table, white acrylic solid surface table and white corian acrylic table from Mumbai, India.
₹ 320 / sq ft Get Latest Price
| Brand | Evo Surface |
| Thickness | 6 mm |
| Color Family | White |
| Color | White |
| Finish | Matt |
| Usage/Application | Countertops |
| Sheet Size | 2440×760 mm |
| Size | 96x30 |
| Application Area | Table Top |
| Packaging Type | Box |
| 8x2.5 fut sheet saiz | 20 kg |
Minimum order quantity: 1000 sq ft
₹ 350 / sq ft Get Latest Price
| Usage/Application | Countertops |
| Color | White |
| Brand | Nidhi Corian Acrylic Solid Surface |
| Shape | Rectangle |
| Packaging Type | Box |
| Design | Smooth |
| 8fut | 98/30 inch |
Minimum order quantity: 1000 sq ft
₹ 190 / sq ft Get Latest Price
| Surface Finish | Smooth |
| Usage/Application | Countertops |
| Size | Corian fabricator sels and sarvice |
| Color | White |
| Brand | Nidhi Corian Acrylic Solid Surface |
| Packaging Type | Box |
| 2.5/8fut | 30inch 96 inch solid surface |
Minimum order quantity: 100 sq ft
₹ 670 / Square Feet Get Latest Price
| Material | Acrylic |
| Usage/Application | Home |
| Color | White |
| Stone Form | Big Slab |
| Country of Origin | Made in India |
| Pattern | Printed |
₹ 590 / Square Feet Get Latest Price
| Material | Acrylic |
| Color | White |
| Finish | Glossy |
| Size | 72 inch (Length ) |
| Shape | Rectangle |
| Country of Origin | Made in India |
| Thickness | 12mm |
₹ 690 / Square Feet Get Latest Price
| Material | Acrylic |
| Color | White |
| Finish | Glossy |
| Shape | Rectangle |
| Country of Origin | Made in India |
| Length | 44 inch |
₹ 350 / sq ft Get Latest Price
| Usage/Application | Tebal top cauntar top |
| Ball Drop | Corian |
| Color | Whait |
| Dimension | 2.5x8 fut |
| Brand | Evo Surface |
| Haight 8 fut lenth 2.5 fut | 20kg |
Dharmraj Gupta (Proprietor)
Nidhi Corian Acrylic Solid Surface
Ground Floor, A 04, G1, Wadala Truck Terminal Road, Wadala Truck Terminal, Bgta Godavari Premises, Cooperative Society
Antop Hill, Mumbai - 400037, Maharashtra, India