We are a leading Manufacturer of corian stone mandhir, acrylic solid surface corian temple, acrylic solid surface corian temple om corian backlit panel design, solid surface acrylic wall mounted temple, jain mandir decoration and shree ganesh wood cnc cutting 3d design from Mumbai, India.
₹ 1200 / sq ft Get Latest Price
| Material | Corian |
| Width | 1201-1500 mm (4-5 ft) |
| Height | Up to 600 mm |
| Depth | Up to 300 mm (1 ft) |
| Religious Motif | Om |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 2200 / Square Feet Get Latest Price
| Color | White |
| Surface Finish | Glossy |
| Usage/Application | Home |
| Width | 2 feet |
| Material | Acrylic |
| Surface Finishing | Glossy |
| Country of Origin | Made in India |
| Height | 3 feet |
₹ 300 / sq ft Get Latest Price
| Brand | DuPont Corian |
| Thickness | 6 mm |
| Color Family | White |
| Sheet Size | 2440×760 mm |
| Application Area | Table Top |
Minimum order quantity: 1 sq ft
Nidhi Corian Acrylic Solid Surface seems to be a company providing various types of Corian acrylic solid surface sheets. Here are some key points about their product offerings �:
₹ 20050 / Square Feet Get Latest Price
| Usage/Application | office |
| Color | White |
| Size/Dimension | 3 feet (Height ) |
| Material | Acrylic |
| Mounting Type | Wall |
| Surface Finishing | Glossy |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1200 / Day Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Day
Nidhi Corian Acrylic Solid Surface seems to be a company providing various types of Corian acrylic solid surface sheets. Here are some key points about their product offerings �:
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1200 / sq ft Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 sq ft
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Dharmraj Gupta (Proprietor)
Nidhi Corian Acrylic Solid Surface
Ground Floor, A 04, G1, Wadala Truck Terminal Road, Wadala Truck Terminal, Bgta Godavari Premises, Cooperative Society
Antop Hill, Mumbai - 400037, Maharashtra, India