Prominent & Leading Manufacturer from Mumbai, we offer white corian mandir, beautiful mandirs corian, solid surface corian pooja mandap for home, acrylic solid surface corian mandir design for home, 3d engraving work and corian solid surface temple om backlit panel design.
₹ 2050 / sq ft Get Latest Price
| Surface Texture | Sanding |
| Finish | Polished |
| Size/Dimension | Any saiz work mandir |
| Design | Corianqndir |
| Surface Finish | Polished |
| Usage/Application | Home |
| Haight 4 futx 6 fut | 50 kg |
₹ 2000 / sq ft Get Latest Price
| Material | Corian |
| Width | Above 1500 mm (5 ft) |
| Height | Up to 600 mm |
| Depth | Up to 300 mm (1 ft) |
| Religious Motif | Om, Jain, Kalash, Swastik, Ganesha, Lakshmi, Cross, Krishna, Sai Baba |
Minimum order quantity: 1 sq ft
Nidhi Corian Acrylic Solid Surface seems to be a company providing various types of Corian acrylic solid surface sheets. Here are some key points about their product offerings �:
₹ 1200 / sq ft Get Latest Price
| Design | Corian mandir |
| Usage/Application | Home |
| Color | White |
Minimum order quantity: 1 sq ft
Corian solid surface corian mandir
Plain whait corian 6mm thikness or 12mm corian drawar glossy finish cnc design and back laight
₹ 1800 / sq ft Get Latest Price
| Material | Corian |
| Width | Up to 600 mm (2 ft) |
| Depth | 301-450 mm (1-1.5 ft) |
| Religious Motif | Om, Swastik |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 1500 / sq ft Get Latest Price
| Material | Corian |
| Width | 901-1200 mm (3-4 ft) |
| Height | 1201-1500 mm |
| Depth | 301-450 mm (1-1.5 ft) |
| Religious Motif | Swastik, Ganesha, Om |
| With Light | Led Strip |
Minimum order quantity: 10 sq ft
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 1200 / sq ft Get Latest Price
| Brand | Lotte Staron |
Minimum order quantity: 10 sq ft
₹ 1200 / sq ft Get Latest Price
| Surface Finish | Glossy |
| Usage/Application | Home |
| Color | White |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 sq ft
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Get Latest Price
Minimum order quantity: 10 Piece
Dharmraj Gupta (Proprietor)
Nidhi Corian Acrylic Solid Surface
Ground Floor, A 04, G1, Wadala Truck Terminal Road, Wadala Truck Terminal, Bgta Godavari Premises, Cooperative Society
Antop Hill, Mumbai - 400037, Maharashtra, India